Hurtownia fotowoltaiczna


Fotowoltaika jest jedną z technologii skupiających się na wykorzystywaniu naturalnych źródeł energii, pobierającą i przetwarzającą energię ze światła słonecznego wykorzystując efekt fotowoltaiczny.
Zjawisko to zachodzi, gdy promienie słoneczne padają na półprzewodnik znajdujący się w ogniwie fotowoltaicznym. W półprzewodniku powstaje wtedy siła elektromotoryczna, powodująca pojawienie się różnicy potencjałów, czyli napięcia elektrycznego. Uzyskany w ten sposób prąd stały jest doprowadzany do inwertera solarnego (falownika), który przekształca go na prąd zmienny, czyli taki z jakiego korzystamy w naszych gniazdkach.
Decydując się na inwestycję w panele fotowoltaiczne mamy do dokonania jeszcze jeden istotny wybór – czy decydujemy się na przyłączenie do publicznej sieci energetycznej czy pozostawimy naszą instalacje niezależną.
Instalacja niepodłączona do sieci publicznej (tzw. off-grid) jest rozwiązaniem sprawdzającym się w terenach o utrudnionym dostępie do stałych dostaw energii. W sytuacji, gdy grożą nam przerwy w dostawie, takie rozwiązanie wydaje się dobrym zabezpieczeniem, jednak musimy pamiętać, że możemy nie wykorzystać całej wygenerowanej energii, a praktyczność technologii magazynowania energii elektrycznej wciąż jest rozwijana. Bardzo dobrze sprawdza się natomiast jako niezależna instalacja wspomagająca małe układy, jak na przykład obiekty działkowe.
Przyłączając naszą instalację do sieci energetycznej (tzw. on-grid) zaopatrujemy się dodatkowo w licznik energii wskazujący ile jej wygenerowaliśmy, ile zużyliśmy i jaką nadwyżkę odesłaliśmy. Dzięki tej opcji mamy możliwość swobodnego poboru energii z sieci w późniejszym terminie, rozliczając ją w stosunku to ilości oddanej. W tym wypadku trzeba jednak pamiętać, że awaria sieci publicznej może oznaczać wyłączenie naszej instalacji PV chyba, że odpowiednio zabezpieczymy się, aby w takiej sytuacji przełączała się na tryb pracy wyspowej (off-grid).
Będąc na etapie decydowania, każdy potencjalny użytkownik musi indywidualnie ocenić wady i zalety obu możliwości w odniesieniu do swoich priorytetów. Niezależnie od decyzji możemy być jednak pewni, że odciążamy istniejące zakłady energetyczne, a co za tym idzie przykładamy się od odnowy naszego środowiska naturalnego. W zależności od mocy i wykorzystania fotowoltaika, każda instalacja redukuje ilości dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery od kilkuset kilogramów po nawet kilka ton w skali roku.

Największe zalety:

Energia elektryczna jest wytwarzana bezpośrednio
Mało wymagająca obsługa i konserwacja
Nie emituje zanieczyszczeń ani innych szkodliwych substancji do atmosfery
Po okresie zwrotu inwestycji produkowana energia jest całkowicie darmowa
Możliwość podłączenia do sieci prosumenckiej
Opłacalność instalacji

Przedstawiciel handlowy

Wojciech Krawczyk

601 241 855

w.krawczyk@pamar.ik.pl


Przedstawiciel handlowy

Andrzej Krzempek

601 242 668

a.krzempek@pamar.ik.pl


Ostatnia aktualizacja

Wyprzedaż
Kocioł gazowy wiszący VAILLANT VC 256/5-7 (E-PL) exclusive.
Pytaj o cenę