Hurtownia fotowoltaiczna


Fotowoltaika jest jedną z technologii skupiających się na wykorzystywaniu naturalnych źródeł energii, pobierającą i przetwarzającą energię ze światła słonecznego wykorzystując efekt fotowoltaiczny.

Zjawisko to zachodzi, gdy promienie słoneczne padają na półprzewodnik znajdujący się w ogniwie fotowoltaicznym. W półprzewodniku powstaje wtedy siła elektromotoryczna, powodująca pojawienie się różnicy potencjałów, czyli napięcia elektrycznego. Uzyskany w ten sposób prąd stały jest doprowadzany do inwertera solarnego (falownika), który przekształca go na prąd zmienny, czyli taki z jakiego korzystamy w naszych gniazdkach.

Decydując się na inwestycję w panele fotowoltaiczne mamy do dokonania jeszcze jeden istotny wybór – czy decydujemy się na przyłączenie do publicznej sieci energetycznej czy pozostawimy naszą instalacje niezależną.

Instalacja niepodłączona do sieci publicznej (tzw. off-grid) jest rozwiązaniem sprawdzającym się w terenach o utrudnionym dostępie do stałych dostaw energii. W sytuacji, gdy grożą nam przerwy w dostawie, takie rozwiązanie wydaje się dobrym zabezpieczeniem, jednak musimy pamiętać, że możemy nie wykorzystać całej wygenerowanej energii, a praktyczność technologii magazynowania energii elektrycznej wciąż jest rozwijana..

Bardzo dobrze sprawdza się natomiast jako niezależna instalacja wspomagająca małe układy, jak na przykład obiekty działkowe.

Przyłączając naszą instalację do sieci energetycznej (tzw. on-grid) zaopatrujemy się dodatkowo w licznik energii wskazujący ile jej wygenerowaliśmy, ile zużyliśmy i jaką nadwyżkę odesłaliśmy.

Dzięki tej opcji mamy możliwość swobodnego poboru energii z sieci w późniejszym terminie, rozliczając ją w stosunku to ilości oddanej. W tym wypadku trzeba jednak pamiętać, że awaria sieci publicznej może oznaczać wyłączenie naszej instalacji PV chyba, że odpowiednio zabezpieczymy się, aby w takiej sytuacji przełączała się na tryb pracy wyspowej (off-grid).

Będąc na etapie decydowania, każdy potencjalny użytkownik musi indywidualnie ocenić wady i zalety obu możliwości w odniesieniu do swoich priorytetów. Niezależnie od decyzji możemy być jednak pewni, że odciążamy istniejące zakłady energetyczne, a co za tym idzie przykładamy się od odnowy naszego środowiska naturalnego.

W zależności od mocy i wykorzystania fotowoltaika, każda instalacja redukuje ilości dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery od kilkuset kilogramów po nawet kilka ton w skali roku
.

Największe zalety z montażu paneli fotowoltaicznych:
Energia elektryczna jest wytwarzana bezpośrednio,
Mało wymagająca obsługa i konserwacja,
Nie emituje zanieczyszczeń ani innych szkodliwych substancji do atmosfery,
Po okresie zwrotu inwestycji produkowana energia jest całkowicie darmowa,
Możliwość podłączenia do sieci prosumenckiej,
Wsparcie techniczne,
Opłacalność instalacji
.

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na zakup paneli w hurtowni fotowoltaicznej?

Panele fotowoltaiczne to coraz częstszy wybór na rynku konsumenckim. Rosnąca świadomość zagrożeń ocieplenia klimatu oraz ulatniania się szkodliwych związków do powietrza sprawia, że ludzie świadomie chcą się przyczynić się do ochrony środowiska. Przyjazność dla środowiska nie jest jedynym powodem, dla którego wysokiej jakości panele fotowoltaiczne są niekwestionowanym trendem numer 1 wśród wszystkich instalacji. Stale rosnące ceny prądu oraz brak stabilności są jednymi z przyczyn, dla których Klienci decydują się na zmianę sposobu dostarczania prądu z odnawialnych źródeł energii.


Własny prąd z instalacji fotowoltaicznej na dachach budynków to większa pewność, a jego nadwyżka nigdy się nie zmarnuje, Możesz podpisać umowę z dostawcą, lecz od teraz to Ty mu będziesz sprzedawał prąd, a nie on Tobie. W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie warto dążyć do niezależności w każdym możliwym aspekcie. Postaw na innowacyjne i przyszłościowe rozwiązanie budowy instalacji fotowoltaicznej, z którego będziesz zadowolony przez wiele lat! Fotowoltaika to również inwestycja, która znacznie podniesie wartość nieruchomości. Przekonaj się do paneli fotowoltaicznych!

Nasza hurtownia fotowoltaiczna dostarcza wysokiej klasy panele, które po odpowiedniej instalacji będą się efektywnie sprawować przez dekady. Hurtownia paneli fotowoltaicznych PAMAR zaopatrza instalatorów w jakościowy sprzęt, aby mogli wykonywać swoje zlecenia w sposób profesjonalny, efektywny dla obu stron i bezpieczny. U nas w ofercie nie znajdują się nieopatentowanie, niecertyfikowanie lub niewiadomego pochodzenia urządzenia. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem wielu światowych marek, więc robimy wszystko, aby nasza oferta była dostosowana do potrzeb współczesnego Klienta. Stały kontakt z naszymi odbiorcami pozwala na dostarczenie jak najlepszych usług.


Przedstawiciel handlowy

Wojciech Krawczyk

601 241 855

w.krawczyk@pamar.ik.pl


Przedstawiciel handlowy

Andrzej Krzempek

601 242 668

a.krzempek@pamar.ik.pl