Instalacje

Instalacje

Technika grzewcza

Kotły: gazowe, węglowe i pelletowe,pompy ciepła, gruntowe wymienniki ciepła, kolektory słoneczne, grzejniki, termostatyka, podgrzewacze ciepłej wody użytkowej, pompy c.o. i c.w.u., nagrzewnice gazowe i wodne
Instalacje

Technika sanitarna

systemy podtynkowe, baterie, ceramika sanitarna, kabiny prysznicowe, wanny i brodziki, odpływy, łazienki dla niepełnosprawnych, zlewozmywaki, zmiękczacze, filtry do wody
Instalacje

Technika instalacyjna

Instalacje: miedziane, stalowe, z tworzyw sztucznych, kanalizacyjne, centralnego odkurzania, wentylacji mechanicznej; systemy przeciwpożarowe, ogrzewanie podłogowe, rekuperacja, systemy kominowe, izolacja termiczna do rur
Instalacje

Technika solarna

panele pV, falowniki, płaskie kolektory słoneczne, sterowniki solarne, zestawy solarne

Towary specjalne Instal Konsorcjum

Towary specjalne to takie, które występują pod markami własnymi grupy IK lub na które IK podpisało umowę na wyłączność dystrybucji na terenie Polski i sprzedawane są pod markami producentów. Przykładem towarów na wyłączność są pompy ciepła GeniaAir Split firmy Saunier Duval, bądź kotły kondensacyjne sprzedawane solo i w pakietach pod marką Vaillant.
IK wdrożyło i rozwija następujące marki własne produktów, oferujące różny wachlarz produktów i zamawianych bezpośrednio w IK:

QIK – marka QIK powstała w 2003 roku jako pierwsza marka własna grupy Instal Konsorcjum. System instalacyjny QIK to ściśle powiązany asortyment najwyższej jakości, który przeznaczony jest do instalacji centralnego ogrzewania oraz wody użytkowej. Stanowi go cała gama produktów, poczynając od rury wielowarstwowej, poprzez kształtki, rozdzielacze, materiały montażowe, armaturę wodną grzewczą aż po narzędzia. Głównymi odbiorcami produktów marki QIK są firmy instalacyjne oraz profesjonalni instalatorzy, dla których Instal-Konsorcjum organizuje częste szkolenia produktowe, wyjazdy do zakładów produkcyjnych oraz świadczenia wspierające ich działalność. Najważniejszym spośród tych świadczeń jest ubezpieczenie, które zabezpiecza wykonawcę instalacji przed nieprzewidzianymi awariami wywołanymi skutkami zewnętrznymi.

CONCEPT - jest to rozpoznawalna marka szczególnie na rynkach niemieckim, austriackim, francuskim i czeskim a jej produkty cieszą się dużym uznaniem w oczach instalatorów. Dzięki systematycznej pracy wszystkich Udziałowców EDT, którzy zobowiązali się do oferty Concept wprowadzać wyłącznie towary uznanych europejskich producentów, cechujące się wysoką jakością i przeznaczone wyłącznie do fachowej dystrybucji. Marka Concept stanowi bardzo ważny czynnik sukcesu w budowaniu przewagi konkurencyjnej hurtowni należących do EDT. Dzięki skali wspólnych zakupów oraz siły naszej organizacji możemy zaoferować przede wszystkim towary dobrej relacji ceny do jakości. Od techniki grzewczej, przez towary instalacyjne, aż po armaturę sanitarną, w ofercie Concept znaleźć można produkty światowych liderów, takich jak Geberit, Comap, Herz, Kermi, Hansa czy TECE.

VITECO – jest naszą odpowiedzią na obecne problemy związane z zapotrzebowaniem na energię. Teraz, gdy wśród ludzi rośnie świadomość konsekwencji naszego wpływu na planetę i coraz szerzej poszukuje się alternatywnych źródeł energii, Viteco rozwija i oferuje rozwiązania bazujące na odnawialnych zasobach jak słonce, woda i powietrze. Viteco jest marką premium, która może zaproponować kompleksową ofertę dla domu – od zapotrzebowania na energię, przez system filtracji wody, aż po dbanie o codzienną czystość powierzchni użytkowej. Viteco stosuje najnowsze rozwiązania techniczne, pozwalające zaoferować energooszczędne i ekologiczne instalacje.

Z przyjemnością informujemy, iż w kwietniu 2018 r. wznowiliśmy program ubezpieczenia OC dla produktów marki concept, QIK i Viteco, którym objęte są szkody powstałe w wyniku błędnego montażu tych produktów przez wybranych Partnerów Instal-Konsorcjum, z możliwością zgłaszania roszczeń w okresie do 10 lat.Polisa OC obejmująca szkody osobowe, rzeczowe z tytułu prowadzonej działalności oraz mienia zabezpiecza instalatorów przed ryzykiem w zakresie szkód powstałych w wyniku nieprawidłowego wykonania instalacji. Programem ubezpieczeniowym OC zostało objętych ponad 150 firm instalacyjnych posiadających status Partnera programu PIK, które w roku 2017 w akcji QIK i Viteco uzyskały powyżej 3500 punktów PIK.


Informujemy o nowym adresie spółki
UL KATOWICKA 139 43-346 BIELSKO-BIAŁA