O nas

 

 
 
Firma "Pamar" rozpoczęła działalność handlową w 1990 r.

Jesteśmy w branży od 1992 roku. To prawie trzy dekady zbierania doświadczeń, budowania kompetencji i poznawania potrzeb naszych klientów, dzięki którym możemy je zaspokoić tak, aby dawały odbiorcom naszych instalacji zadowolenie i radość płynącą z komfortu użytkowania.

Dzisiaj jako hurtownia jesteśmy przedstawicielem regionalnym wielu renomowanych producentów, obejmując swoim zasięgiem teren woj. śląskiego.

Od 1996 r. nasza firma wchodzi w skład INSTAL-KONSORCJUM, co zapewnia lepszy dostęp do coraz szerszej gamy towarów, przy zachowaniu większej stabilności i konkurencyjności dostaw.

W 2011 roku Instal-Konsorcjum przystąpiło do EDT
- największej w Europie organizacji handlu hurtowego towarów instalacji grzewczych i sanitarnych, a od 1 stycznia 2012 roku jest udziałowcem spółki EDT GmbH z siedzibą w Essen, nabywając tą samą ilość udziałów, jakie posiadają pozostali udziałowcy EDT tj. ISG z Niemiec, Szwajcarii i Austrii, Algorel z Francji, Cealco z Hiszpanii, Ptacek z Czech i Słowacji i Gepesz z Węgier i Rumunii.
Głównym celem EDT jest stworzenie skutecznej przeciwwagi dla europejskich koncernów i grup kapitałowych posiadających swoje placówki w wielu krajach europejskich.

Dzięki współpracy, wymianie doświadczeń i realizowanym wspólnym projektom wszyscy członkowie EDT doskonale przeciwstawiają się konkurencji globalnej.
Kluczowym projektem międzynarodowym jest bardzo szeroka oferta towarów pod marką Concept.

Posiadamy w swojej ofercie handlowej trzy marki własne: QIK, Concept i Viteco. Marka QIK to kompletny system instalacyjny oparty na wysokiej jakości rurach 5-warstwowych PERT z wkładką aluminiową oraz 5-warstwowych EVOH z barierą antydyfuzyjną produkowanych w najlepszych niemieckich zakładach przemysłowych. QIK to 18 lat doświadczeń na rynku polskim. W ofercie Concept znaleźć można produkty z zakresu techniki grzewczej, przez towary instalacyjne, aż po armaturę sanitarną. Viteco to towary z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii tj. m.in. pompy ciepła, kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, kotły pelletowe, rekuperatory.


Zapraszamy do kontaktu wszystkich inwestorów – zarówno indywidualnych jak i instytucjonalnych.
Nasza oferta to nie tylko towary, ale też wiedza i doświadczenie. Potrzebujesz większego rozeznania w asortymencie? Chcesz wiedzieć co najlepiej zaspokoi Twoje potrzeby? A może na etapie projektu, bądź w czasie jego realizacji pojawiły się problemy natury technicznej?
Nasi specjaliści wspomogą Cię fachową poradą, zaproponują odpowiednie rozwiązania i pomogą w doborze produktów.