Pompy ciepła Gliwice

Jeśli pochodzisz z Gliwic tudzież z ich okolic, to idealnie trafiłeś.

Nasza hurtownia zaopatruje cały teren śląska i z przyjemnością dobierzemy pompę ciepła pod twój projekt. Pompy ciepła Gliwice to idealny wybór!

Cechuje nas rzetelność, profesjonalizm, indywidualne podejście do klienta oraz sumienność. Nie ważne czy potrzebujesz pompy do ogrzania powietrza, czy po prostu chcesz uzyskać fachową poradę. Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości oraz podpowiemy odpowiednie możliwości. Instalatorów zaopatrujemy także w wszystkie elementy potrzebne do wykonania instalacji ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej, OZE oraz fotowoltaicznej. Od niektórych producentó dostaniemy także odkurzacze centralne.

Jeżeli jesteś osobą, która nigdy nie miała do czynienia z żadną pompą ciepła, to najlepiej od razu zasięgnąć porady fachowca, który wyczerpująco objaśni, na czym polega sposób pracy tego urządzenia. Może się bowiem okazać, że w twoim przypadku to nie pompa ciepła powinna mieć zastosowanie, ale innego typu rozwiązania techniczne. To, na co powinniśmy się skupić, to projekt i grunt, dlatego też żaden z instalatorów nie powinien proponować dokładnej myśli technicznej przed uprzednim oraz dokładnym zapoznaniem się z możliwościami w wyznaczonym miejscu. Doskonale wiadomo, że montaż pompy ciepła poprzedzają projekty sugerujące najefektywniejsze rozwiązanie.

pompy ciepła w Gliwicach powietrzne pompy ciepła

Użytkowanie pomp ciepła staje się coraz bardziej spopularyzowane nie tylko w Polsce, ale także w Europie i na świecie. Decyzja o montażu na pewno przyniesie wiele benefitów na lata. Jest to urządzenie, które jest wykorzystywane do ogrzewania budynków, a także ciepłej wody użytkowej. Istnieje wiele konfiguracji pomp ciepła, które można zastosować niezależnie od terenu, w jakim pompa ma docelowo zostać zamontowana. Nie istnieje uniwersalne rozwiązanie, dlatego fachowiec powinien ocenić możliwości na podstawie stworzonego projektu i poprzeć swój wybór technicznie poprawnymi argumentami, rozmawiając z klientem. Mimo wszystko powietrzne pompy ciepła to częsty wybór. Gliwice to miasto o zróżnicowanym terenie, dlatego trzeba przed podjęciem ostatecznej decyzji co do pompy ciepła, skonsultować swoje zdanie z wykwalifikowaną osobą.

Jako hurtownia instalacyjna PAMAR mamy prawie 30-letnie doświadczenie w branży instalacyjnej, a już od 10 posiadamy status hurtowni. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie instalacji grzewczych, hydraulicznych, fotowoltaicznych oraz OZE (odnawialne źródła energii. Stały rozwój i wieloletnie stosowanie najlepszych technik, rozwiązań oraz urządzeń pozwala utrzymać wysoką pozycję na rynku. Zadowolenie klientów jest bardzo ważnym elementem naszych działań, ale nie kosztem jakości wykonywanych usług. Wiele osób zaufało już naszym fachowcom, a także ich wiedzy, dając się ostatecznie przekonać, że w ich projekcie istnieją efektywniejsze możliwości montażu wszelkiego rodzaju instalacji.


Zawsze proponujemy możliwie jak najlepsze rozwiązanie oraz produkty (pompa ciepła) do danych warunków. Nie zawsze nasze propozycje spotykają się z wizją klienta, ale staranne poparcie odpowiednimi merytorycznymi argumentami zwykle kończy się pojednaniem.Nie pozwalamy wykonywać zleceń przeciwko myślom technicznym lub w sposób technicznie nieprawidłowy, chcąc tylko i wyłącznie spełnić specjalne życzenie klienta. Bezpieczeństwo, jak i prawidłowe działanie instalacji są według nas absolutnym priorytetem.

Pompa ciepła - charakterystyka

pompa ciepła pompa ciepła pompa ciepła dystrybutor pomp ciepła w Gliwicach pompy ciepła Gliwice

W naturalnych surowcach, którymi są ziemia, woda i powietrze, jest dostępna energia cieplna. Pompa ciepła jest urządzeniem, które ma za zadanie pobrać tę energię i ją wykorzystuje. Dzięki przemianom fizycznym zachodzącym w pompie możemy ogrzewać budynek czy wodę użytkową, używając naturalnych źródeł przy jednocześnie niewielkim użyciu energii elektrycznej.


Pompy ciepła gwarantują nieograniczony dostęp do systemów grzewczych, dzięki którym zyskujemy nieograniczone pokłady energii elektrycznej oraz ciepłej wody. Uogólniając, pompy ciepła wyglądem przypominają metalowe skrzynki, ale różnią się one w zależności od producenta. Każda pompa w swojej budowie posiada tzw. źródło górne oraz dolne. Podczas gdy górna część jest instalacją grzewczą pompy ciepła, a to właśnie źródło dolne jest kluczowym elementem, jakim jest woda, powietrze lub grunt.Nie tylko gruntowe pompy ciepła mają duże zastosowanie. Wszystko zależy od ukształtowania terenu.

Pompy ciepła Gliwice powietrze/woda

Pompy ciepła powietrze/woda jest rodzajem pompy, która w swoim dolnym źródle wykorzystuje powietrze, które uzyskuje z atmosfery. Pełnią one identyczne funkcje jak kotły gazowe, elektryczne czy węglowe. Wykorzystywanie powietrza do ogrzewania domu lub wody użytkowej może się okazać w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem.


Dodatkowo, w zależności od producenta, można spotkać takie pompy ciepła, za pomocą których można także obniżyć temperaturę w pomieszczeniu w okresie letnim. Ten rodzaj pompy ciepła, przez warunki klimatyczne w Polsce, przez długi czas nie miał przychylności społeczeństwa. W dzisiejszych czasach rynek jest wypełniony szeroką gamą produktów, które bez problemu radzą sobie z ojczystą pogodą.

pomp ciepła hurtownia hydrauliczna Gliwice pomp ciepła
systemy pomp ciepła w gliwicach i systemów grzewczych gruntowe pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej ciepła gliwice pompy

Jako spółka PAMAR jesteśmy dystrybutorem marek, które osiągają najlepsze wyniki w swoim przeznaczeniu. W naszej ofercie znajdziesz pompy ciepła, takich producentów jak: Saunier-Duval, Vaillant, ACV i Viteco. Każde z urządzeń oraz elementy marki Viteco są produkowane na wyłączność grupy Instal Konsorcjum, do której przynależymy. Są to opatentowane techniki oraz rozwiązanie, które powstały na bazie wielu lat doświadczeń w branży instalacyjnej wielu światowych przedsiębiorstw. Nasze pompy ciepła to gwarancja efektywnej pracy!

Potrzebujesz pompy ciepła w Gliwicach? Nowoczesnych systemów grzewczych do ciepłej wody? Sprawdź nasze pompy ciepła!

Poszukując firmy do montażu pomp ciepła, która kompleksowo i fachowo zajmie się Twoją instalacją, nie mogłeś lepiej trafić. Setki dobrze wykonanych zleceń pozwoliły nam dziś być jednym z liderów w swojej dziedzinie. Jesteśmy do dyspozycji nie tylko w czasie wykonywania instalacji, ale także jesteśmy dostępni w czasie trwania oraz po zakończonym okresie gwarancyjnym. Nasi klienci mogą stale liczyć na nasze wsparcie, ponieważ oferując różnego rodzaju usługi, czujemy się za nie w pełni odpowiedzialni. Pompy ciepła Gliwice są obszarem działań naszej firmy, dlatego wszystkich mieszkańców miasta, jak i okolic zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu.

ciepła Gliwice pompy ciepła do wody użytkowej i energii elektrycznej ciepła pompy Gliwice pompy ciepła

Zadzwoń pod: 601-241-855 lub napisz maila na: w.krawczyk@pamar.ik.pl, a przekonasz się sam.

Do zobaczenia!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Przedsiębiorstwo Handlowo Importowe PAMAR SP.J. Łyszczek Mariusz, Łyszczek Mirosława z siedzibą w Bielsku-Białej, przy ulicy Katowickiej 139 w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail lub numer telefonu podany powyżej w formularzu kontaktowym.

    +Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych


    Pamar to także hurtownia fotowoltaiczna.

    Informujemy o nowym adresie spółki
    UL KATOWICKA 139 43-346 BIELSKO-BIAŁA