Szkolenia pompy ciepła

Z uwagi na wieloletnią działalność na rynku firma PAMAR opracowała szereg szkoleń, które doskonalą umiejętności instalatorów oraz przygotowują ich do współpracy z najnowszymi dostępnymi technologiami. Tak jak w każdej innej branży szkolenia są niezwykle potrzebne, aby stale się rozwijać i wdrażać nowe rozwiązania. Nasze duże doświadczenie pozwoliło na nawiązanie współpracy z wieloma producentami, od których otrzymaliśmy autoryzację na prowadzenie szkoleń z różnego rodzaju instalacji (wodnych, grzewczych, fotowoltaicznych, wentylacyjnych). Certyfikowane szkolenia obejmują nabycie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej od takich producentów jak:

  • Vaillant,
  • Beretta,
  • ACV,
  • Viteco,
  • Saunier - Duval,
  • Kermi,
  • Kospel,
  • Biavar,
  • QIK oraz bardzo wiele innych.

Ostatnimi czasy szczególną popularnością cieszą się szkolenia z zakresu pomp ciepła. Pompy ciepła są stosowane na coraz większą skalę, a za tym idzie rosnące zapotrzebowanie na fachowców z zakresu instalacji pomp ciepła. Szkolenia w firmie PAMAR zawsze są dostosowywane pod indywidualne potrzeby klienta. Są dedykowane zarówno do obecnych instalatorów pomp ciepła, jak i do osób, które dopiero wdrażają się w branżę instalatorską.

Zasady działania pompy ciepła

Pompa ciepła jest urządzeniem, które wykorzystuje energię cieplną, znajdującą się w naturalnych surowcach - ziemia, woda, powietrze. Jest to swego rodzaju niskotemperaturowe urządzenie grzewcze, które wyglądem przypomina metalową skrzynkę. Pracuje w obiegu zamkniętym oraz służy do podgrzewania wody użytkowej. Co więcej, wykorzystywana jest także do ogrzewania budynków oraz domów.

Każda pompa ciepła posiada tzw. źródło górne oraz dolne. Źródłem górnym to po prostu instalacja grzewcza, natomiast klucz tkwi w źródle dolnym, którym może być np. woda lub powietrze. Najczęściej tym źródłem dolnym jest grunt, w którego głąb umieszcza się kolektory płaskie, spiralne lub także sondy. W takim zamkniętym układzie zachodzą przemiany fizyczne, którego umożliwiają tworzenie się ciepła. Aby uruchomić pompę ciepła, należy niewielką ilość energii elektrycznej dostarczyć do sprężarki. W obiegu zamkniętym każdy element spełnia bardzo ważną funkcję, ponieważ zachodzące przemiany fizyczne są możliwe tylko dzięki ich wspólnej synchronizacji.

Szkolenie z pomp ciepła - jak wygląda?

Szkolenia są kwestią indywidualną. Staramy się, aby były one jak najbardziej spersonalizowane pod potrzeby klienta. Wszystko także zależy od instalatorów pomp ciepła oraz ich poziomu wiedzy. Prowadzone są szkolenia trochę bardziej podstawowe dla osób początkujących aż do szkoleń bardzo zaawansowanych, gdzie instalatorzy tylko szlifują swoją wiedzę. Szkolenie w firmie PAMAR trwa zazwyczaj 2 dni. Zwykle pierwszy dzień jest przeznaczony do teoretycznego zapoznania się z systemami montażu oraz urządzeniami, jakie oferuje dany producent. Należy pamiętać, że szkolenia prowadzone są według producentów, a nie według rodzaju danej instalacji. Jeśli zdecydujemy się na szkolenie z pomp ciepła marki Saunier-Duval, to szkolenie w całości będzie obejmowało technologię tej firmy. Drugi dzień szkolenia jak zazwyczaj bardziej techniczny i kończy się otrzymaniem certyfikatu o ukończeniu takiego szkolenia. Co więcej, zainteresowani mogą odbyć realną praktykę swoich nowych umiejętności pod okiem doświadczonych instalatorów. Szkolenie przygotowuje do zadań, jakimi są: dobór urządzeń do danych możliwości technicznych budynku lub pomieszczenia, kompleksowa znajomość działania pomp ciepła, wysokiej jakości montaż.

Szkolenia przeprowadzane są w klimatyzowanej sali konferencyjnej w kameralnych grupach. Na miejscu dostępne jest wyposażenie audiowizualne oraz sieć WiFi. Istnieje możliwość zorganizowania cateringu na czas trwania szkolenia.

Dlaczego warto się szkolić?

Pompy ciepła są z jednym z tych systemów, które szybko zdobywają popularność na rynku. Producenci stale prześcigają się w technologii oraz nowoczesnych rozwiązaniach. Również same urządzenia mogą się wizualnie od siebie różnić. Każdy szanujący się fachowiec powinien być na bieżąco z obowiązującymi w jego branży trendami. Jeśli klienci nie będą mogli liczyć na nowoczesność i rzetelność, to z czasem liczba zleceń może stopniowo spadać. Dobór pompy ciepła zależy nie tylko od projektu inżynierskiego, ale również od parametrów technicznych danego producenta. Aby biegle znać urządzenia oraz systemy montażowe, należy się szkolić, ponieważ na rynku są dostępne coraz to nowsze i efektywniejsza rozwiązania.

Dlaczego PAMAR?

Zaufało nam już wielu producentów oraz klientów. Nasi szkoleniowcy posiadają nie tylko bogatą wiedzę z zakresu pomp ciepła, ale również profesjonalnie podejście do tematu oraz klienta. Szkolenie jest umawiane za porozumieniem stron i po uzgodnieniu dogodnego terminu. Po dwudniowym szkoleniu wydawany jest certyfikat, który uprawnia instalatora do pracy z urządzeniami danego producenta. Szczegółowy spis szkoleń znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce szkolenia. Jesteśmy nie tylko firmą z ponad 20-sto letnim doświadczeniem, ale posiadamy również status hurtowni. Dobór odpowiedniego szkolenia producenta pompy nie jest łatwy. Zadzwoń do nas, a z pewnością pomożemy Ci dokonać odpowiedniego wyboru.


Masz pytania?


Skontaktuj się z Nami

kontakt

Tomasz Kurowski

787 097 633

t.kurowski@pamar.ik.pl